„Niepodległa do Hymnu” – 11 listopada

zaśpiewajmy razem Mazurka Dąbrowskiego

hymn

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza samorządy, instytucje kultury, szkoły, organizacje społeczne i mieszkańców do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego 11 listopada w samo południe, w ramach corocznej akcji „Niepodległa do Hymnu”. Swój udział w akcji można zgłaszać za pośrednictwem formularza na stronie niepodlegla.gov.pl.

Uczcijmy wspólnie kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy razem, bez względu na to, gdzie będziemy – 11 listopada w samo południe zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego. Zachęcamy do tego każdego Polaka, w kraju i za granicą, nad morzem i na szczytach gór, w malutkich wsiach i największych metropoliach, zachęcamy do śpiewania wraz z przyjaciółmi, rodziną, współlokatorami, sąsiadami, z akompaniamentem lub bez. Mazurek Dąbrowskiego zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i samorządowych, podczas niewielkich wydarzeń lokalnych i w gronie rodzinnym, w kraju i za granicą.

Do udziału w akcji szczególnie zachęcamy samorządowych organizatorów uroczystości związanych z obchodami 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do zgłaszania i promocji wspólnego śpiewania Hymnu w Państwa miejscowościach za pośrednictwem formularza na stronie niepodlegla.gov.pl/wydarzenia/. Zgłoszone wydarzenia będą widoczne na mapie akcji „Niepodległa do Hymnu”.
Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu Hymnu, zachęcamy także do umieszczenia zdjęć i filmików w mediach społecznościowych z hasztagiem #niepodlegladohymnu.
Akcję „Niepodległa do Hymnu” zainicjowaliśmy w 2018 roku, w stulecie odzyskanie niepodległości. Wówczas to, blisko 3 lata temu, wzięło w niej udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach! Od tamtej pory co roku pokazujemy, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną i świętujemy razem jedno z najpiękniejszych polskich świąt. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-dolacz-do-akcji-11-listopada/.

Biuro Programu „Niepodległa”

 

Wydawca: SKIBNIEWSKI MEDIA, Warszawa