XX Kongres Gmin Wiejskich

27-28 listopada 2023 r. – Jachranka k. Warszawy

kgw2023

Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej (ZGWRP) zaprasza do udziału w Jubileuszowym XX Kongresie Gmin Wiejskich. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 listopada br. w Centrum Kongresowym w Jachrance k. Warszawy. Kongres będzie poświęcony najważniejszym problemom samorządu, a w sposób szczególny dotykać będzie wyzwań stojących przed gminami z obszarami wiejskimi. W trakcie wydarzenia odbędą się również obchody jubileuszu 30-lecia Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, po jego reaktywacji w 1993 r.

XX Kongres Gmin Wiejskich okazją do świętowania Jubileuszu 30-lecia Związku

Kongres, jak zawsze, będzie miejscem debat związanych m.in. z analizą funkcjonowania samorządów i samorządności oraz rozwoju gmin z obszarami wiejskimi po ponad 33 latach reformy samorządowej i pierwszych wyborach samorządowych. Bardzo ważnymi zagadnieniami będą także finanse JST oraz gospodarka komunalna.
Rok 2023 jest rokiem jubileuszowym dla Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej. Związek ma 30 lat! Temu jubileuszowi poświęcona będzie część obrad Kongresu.
Integralnymi częściami Kongresu będą także: Forum Skarbników oraz Forum Przewodniczących Rad i Radnych.
W gronie prelegentów Kongresu i Forów znajdują się uznane autorytety nauki i praktyki, a gościem drugiego dnia Kongresu będzie Prezydent RP Pan Andrzej Duda.
Zaproszenie do uczestnictwa w największym spotkaniu samorządowców w Polsce skierowane jest do Wójtów, Burmistrzów, Przewodniczących Rad, Radnych
i Skarbników wszystkich polskich gmin z obszarami wiejskimi, a szacowana liczba uczestników to ok. 600 osób.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W SPOTKANIU,
KTÓRE DECYDUJE O ROZWOJU GMIN Z OBSZARAMI WIEJSKIMI

XX Kongres Gmin Wiejskich bezapelacyjnie można określić jako najistotniejsze
i najbardziej opiniotwórcze tegoroczne spotkanie, które decyduje o rozwoju gmin
z obszarami o charakterze wiejskim.
– XX Kongres Gmin Wiejskich, to doskonała okazja, by spotkać się w gronie samorządowców i, w obliczu wyzwań, jakie rysują się przed władzami i wspólnotami lokalnymi, podzielić się swoimi problemami, a także pomysłami na ich rozwiązywanie. To także doskonały moment na świętowanie jubileuszu 30-lecia działalności Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, po jego reaktywacji w 1993 roku. Dlatego gorąco zachęcam – spotkajmy się w Jachrance w dniach 27-28 listopada br. – zaprasza Krzysztof Iwaniuk, Przewodniczący Zarządu ZGWRP.

GDZIE SZUKAĆ INFORMACJI?

Szczegółowe informacje dotyczące Kongresu, w tym zaproszenie, program oraz informacje organizacyjne i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej www.zgwrp.pl. Informacji udziela także Biuro Związku: tel. 61 851 74 18,
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

 

Wydawca: SKIBNIEWSKI MEDIA, Warszawa