Targi EKOTECH za nami!

ekotech02022

W pierwszym dniu aż 4300 osób odwiedziło tegoroczne Targi Enex i Ekotech. Liczba Wystawców i Zwiedzających tegoroczne wydarzenie była imponująca. To dowód na to, że bezpośrednie spotkania są bardzo potrzebne!

WYSTAWA PEŁNA NOWOŚCI

W tegorocznych Targach Ekotech brało udział 55. Wystawców z całej Polski, a oferta firm była bardzo różnorodna. Wśród nich byli m.in. producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami oraz producenci rozwiązań transportu odpadów czy usług związanych z segregowaniem śmieci. Na stoiskach Wystawców prezentowane były również najnowsze rozwiązania branżowe, w tym m.in. elektryczne pojazdy platformowe zoptymalizowane pod względem zużycia energii, wagi i poziom hałasu, automaty do recyklingu oraz aplikacje do segregacji odpadów.

SPOTKANIA PEŁNE WARTOŚCIOWEJ WIEDZY

Program Targów Ekotech był wypełniony branżowymi konferencjami i spotkaniami. Pierwszego dnia mieliśmy okazję uczestniczyć w Forum Zarządzania Odpadami oraz w wykładzie na temat wyzwań dla branży pojazdów wycofanych z eksploatacji, organizowanym przez Stowarzyszenie Eko Auto. Drugiego dnia targów zaplanowano konferencję pt. „Razem Tworzymy EkoŚwiętokrzyskie”, spotkanie informacyjne dot. otwarcia skupu złomu i stacji demontażu pojazdów organizowane przez firmę Ekolog.

TARGI PEŁNE JUBILATÓW

Wśród wystawców spotkania branży komunalnej i energetycznej znalazły się podmioty, które w tym roku obchodzą jubileusze swojej działalności. Zostali oni docenieni przez organizatorów targów. Podczas tegorocznych targów Ekotech i Enex świętowano:

  • jubileusz 5.lecia istnienia Wystawcy targów Ekotech – Czasopisma Technika Komunalna ,
  • jubileusz 10.lecia istnienia Wystawców targów Ekotech – firmy Arbena, Ekorum, Polskiego Stowarzyszenia Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto, Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu,
  • jubileusz 20.lecia istnienia Wystawców targów Ekotech – firmy Marseplast oraz ARTechnik,
  • jubileusz 25.lecia istnienia Wystawcy targów Ekotech – magazynu Biznes i Ekologia, magazynu Polska Ekologia.

Wystawca targów Ekotech firma Bergmann świętował 10.lecie powstania polskiego przedstawiciela firmy oraz 50. lat działalności w Niemczech.
Pierwszego dnia targów XXI Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH uhonorowano również medalami i wyróżnieniami wybranych Wystawców.

Wydawca: SKIBNIEWSKI MEDIA, Warszawa