Zaproszenie do partnerstwa - AGENDA MIEJSKA

Wydział Polityki Miejskiej, Departament Strategii Rozwoju Ministerstwa Rozwoju zaprasza miasta do składania aplikacji do udziału w ostatnich czterech partnerstwach Agendy Miejskiej UE, których uruchomienie jest planowane w ramach prezydencji maltańskiej w Radzie UE (I połowa 2017 r.). Tematy partnerstw to:

  • Climate adaptation.

  • Energy transition.

  • Innovative and responsible public procurement.

  • Sustainable use of land and Nature-Based solutions.

W celu zgłoszenia chęci udziału w partnerstwie, uprzejmie prosimy o wypełnienie załączonej fiszki (w języku angielskim) oraz odesłanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w terminie do 17 stycznia br.

Do każdego partnerstwa zostanie wybrany jeden polski przedstawiciel reprezentujący władze lokalne, którego kandydatura zostanie zarekomendowana prezydencji oraz Komisji Europejskiej. Mając na uwadze rekomendacje z dotychczasowych partnerstw, starający się o członkostwo w partnerstwie powinni być ekspertami w danej dziedzinie oraz liczyć się z koniecznością poświęcenia odpowiedniej ilości czasu i pracy na te działania. Dodatkowym atutem będzie zapewnienie przez potencjalnych partnerów możliwości współpracy i sieciowania z innymi podmiotami zainteresowanymi tym tematem (np. w ramach istniejących sieci, związku czy stowarzyszenia). Wszyscy wnioskodawcy proszeni są o przedstawienie swojego profilu (maksymalnie 2 str.) zgodnie z załączonym szablonem fiszki.

Rekomendacje Ministerstwa Rozwoju otrzyma partner spełniający w największym stopniu powyższe kryteria, czyli będący ekspertem w danym temacie, wykazujący się odpowiednim doświadczeniem oraz zapewniający współpracę z innymi zainteresowanymi tematem podmiotami.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w ramach prezydencji słowackiej, do udziału w partnerstwach zakwalifikowali się przedstawiciele miasta Kielce w partnerstwie - Miejsca pracy i umiejętności w lokalnej gospodarce oraz Gdyni w partnerstwie - Mobilność miejska.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Wydawca: SKIBNIEWSKI MEDIA, Warszawa